Gå til hovedindhold
Det Kongelige Akademi logo
Det Kongelige Akademi
Det Kongelige Akademi logo secondary
  • Da
  • En
  • Uddannelser
    • Arkitektuddannelsen
    • Designuddannelsen
    • Konserveringsuddannelsen
    • Professionsbachelor i glas og keramik
    • Søg i alle uddannelsesprogrammer
    • Efter- og videreuddannelse
    • Optagelse Bachelor
    • Optagelse Kandidat
    • Optagelse Professionsbachelor
    • Udvekslingsstuderende
    • Information til censorer på Det Kongelige Akademi
  • Forskning på Det Kongelige Akademi
    • Mød akademiets forskere
    • Forskningscentre og -klynger
    • Forskeruddannelse: Ph.d.
  • Erhverv og samarbejde
    • Internationale samarbejder
    • Startup Hub
    • Samarbejde: uddannelser og studerende
    • Praktik
    • Mød de nye kandidater: Afgangsprojekter
  • Om Det Kongelige Akademi - Arkitektur, Design, Konservering
    • Strategi, rapporter og nøgletal
    • Organisation
    • Fagområder og institutter
    • Ledige stillinger
    • Værksteder og laboratorier
    • Find medarbejder
    • Kontakt og find vej
    • Blogs
  • Kalender
  • Nyheder
  • Presse
  • Medarbejdere
  • Biblioteket
  • Designguide
  • Whistleblowerordning
  • Find vej
  • Hjemmeside - Log ind
  • Intranet
  • Webmail
Det Kongelige Akademi – Arkitektur, Design, Konservering

Philip de Langes Allé 10
1435 Copenhagen K

info@kglakademi.dk
+45 4170 1500

Find vej
Tilgængelighedserklæring

Seneste
Få et hurtigt overblik over hvad der sker på Det Kongelige Akademi

FELLOWSHIPS

Navn
Tytti Halonen
Uddannelsesgrad
Kandidat
Institut
Visuelt Design
Program
Graphic Communication Design
År
2019
E-mail
tytti.halonen@gmail.com
Telefon
+358 50 405 7013
Links
Tytti Halonen Portfolio
Del på Linkedin
Del på facebook
Det Kongelige Akademi logo footer
Det Kongelige Akademi – Arkitektur, Design, Konservering

Philip de Langes Allé 10
1435 Copenhagen K

info@kglakademi.dk
+45 4170 1500

Find vej
Tilgængelighedserklæring

CVR
18975734
EAN
5798009814210